+420 603 347 751     +420 603 452 370     +39 334 159 17 43     info@ostrov-sardinie.cz

Dovolená

na Sardinii

SARDINIE

Tomuto výjimečnému ostrovu se také často říká Karibik ve Středozemním moři nebo též Korkový ostrov. Východní část ostrova Sardinie omývá Tyrhénské moře.

Ostrov Sardinie, italsky Sardegna, sardsky Sardigna, Sardinna nebo Sardinnia je autonomní oblast na jihozápadě Itálie o rozloze 24 090 km2. Její břehy omývá Středozemní moře. Samotný ostrov Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře, ležícím mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem. Region má 1,6 miliónu obyvatel a dělí se na 8 provincií. Hlavním městem je Cagliari. Na ostrově se mluví kromě italštiny také sardštinou.

Sardinie je obklopená divokými plážemi s bělostným pískem, smaragdově zabarveným, až kýčovitě čistým mořem s kouzelnými zátokami připomíná ráj na zemi.

DOVOLENÁ NA SARDINII

To zdaleka není jenom koupání. Přímo z vody, směrem do divokého vnitrozemí, se tyčí vysoké kopce a skalní výběžky. Rozmanitost povrchu ocení také milovníci aktivit - vycházek, cykloturistiky i horských túr. Zdivočelá pohoří, jeskyně, tajemné menhiry. Chtějte skutečné zážitky.

Na ostrově Sardinie můžete zažít neopakovatelná setkání s divokými poníky, hejny plameňáků, polodivokými prasaty či potkat velké suchozemské želvy. Ke zdejšímu koloritu neodmyslitelně patří i endemický bílý oslík a stáda ovcí, které svou početností dominují nad místním obyvatelstvem. Dovolená na Sardinii naplní představy i toho nejnáročnějšího klienta.

Pokud budete váhat a klást otázku, proč zvolit právě Sardinii, tak byste měli vědět, čím je tak výjimečná a proč nesnese srovnání. Jakožto ostrov si zachovala svůj zcela výjimečný charakter. Stoprocentně Vás něčím překvapí - ať už to bude nedotčená flora, místní život v sepětí s přírodou, náboženské svátky, po staletí trvající folklorní tradice, uzavřenost a zároveň srdečnost místních lidí. Ovšem také velmi vysoká kvalita služeb poskytovaných v přímořských letoviscích. Na pobřeží s bílým pískem a v křišťálovém moři si budete připadat, jako byste se ocitli v Karibiku, v drsných horách jeho vnitrozemí mezi ovčími stády možná budete mít pocit, jako by se čas definitivně zastavil.

Dokonalý komfort a pohodu Vám zaručí celosezónní přítomnost našich delegátů i majitele agentury.

Sardinii je zkrátka nutné zažít, prožít