+420 603 347 751     +420 603 452 370     +39 334 159 17 43     info@ostrov-sardinie.cz

Aktivity a výlety

Celosezonně jsme přítomni našim zákazníkům nablízku. Rádi vám doporučíme skvělé typy na výlety, po tomto kouzelném ostrově.

Ze sportovních aktivit Vám můžeme zajistit:

POTÁPĚNÍ

Na poloostrově Coda Cavallo, v lokalitě Puntadlida a také v letovisku San Teodoro naleznete hned několik škol scuba diving a jejich přítomnost má své opodstatnění. Kolem ostrůvků Tavolara a Molara, dominant SV Sardinie se nachází báječný podmořský svět, tropické ryby a další skvosty fauny i flory. Zdejší lokalita je vyhlášená i mezi obdivovateli lodních vraků, v místě si můžete prohlédnout hned dva.

VYJÍŽĎKY NA KONÍCH, CYKLOTURISTIKA

Okouzlující pláž "La Cinta" je charakteristická velmi jemným bílým pískem, kde si můžete dopřát nádhernou večerní vyjížďku na koních při západu slunce. Ovšem také výlety na horském kole po okolních kopcích Monte Nieddu (970m n.m.) odkud jsou neskutečné výhledy na širé moře a okolní ostrovy.

KITESURFING

Vyzkoušejte „kajtování" – adrenalinovou jízdu na „prkně taženém drakem". V posledních letech zvlášť vyhledávaný vodní sport kitesurfing překoná i Vaše nejodvážnější představy. Na jedné z nejkrásnějších pláží Sardinie La Cinta a La Caletta se několikrát ročně pořádají mezinárodní soutěže. Školy a půjčovny jsou v obou lokalitách. Rádi zajistíme.

VÝLETY NA LODI, NEBO ZAPŮJČENÍ MOTOROVÉHO ČLUNU

Po okolních ostrůvcích Tavolara a Molara, nebo na vzdálenější ostrovy Maddalena a Caprera.  Z nedalekého přístavu Porto San Paolo vyplouvá výletní loď několikrát denně. Jde o nezapomenutelný zážitek, který si nenechte ujít.

VÝLETY

Každovečerní trhy v San Teodoro
Trhy v historickém centru tohoto krásného městečka nabízejí rukodělné výrobky místních umělců, kde můžete zakoupit různé suvenýry. Od těch nejkvalitnějších z místních keramických dílen až po běžné univerzální cetky. Spousty malířů, řezbářů vyrábí své kousky přímo na ulici. O víkendech je zdejší večerní život okořeněn různými vystoupeními pro děti, hudebními produkcemi a dětskými divadly. 

VĚTŠÍ, CELODENNÍ VÝLETY PO OSTROVĚ A DO VNITROZEMÍ

Pláže v zálivu Golfo di Orosei

Nacházejí se asi 80km jižněji. Jedná se o zhruba 8 pláží, z nichž se hned každý rok některá uchází o top 10 pláží v Evropě.

Kaňon Su Goroppu

Výlet do zálivu Golfo di Orosei je ideální spojit s tímto trekem do kouzelné soutěsky.

Nuraghi - tajemné stavby

Na Sardinii se dochovalo do dnešních dnů na 7.000 nuragů, přičemž nejznámější jsou nuragský komplex Su Nuraxi u Barumini, nurag Sant´Antine z oblasti Torralba a nurag Losa z obasti Abbasanta. Největší počet nuragů se dochovalo především ve vnitrozemí a na středozápadě ostrova. Nejbližší Nuraghi jsou v oblasti Tempio - Puasania, od nás asi 60km severněji.

Porto Cervo

Během letní sezóny je pravidlem zastavení na slavném náměstí Piazzetta v Porto Cervo, kde se nachází nejvybranější butiky světoznámých značek a můžeme zde potkat i slavné osobnosti. Stejně tak doporučujeme návštěvu místního přístavu, kde můžete obdivovat nejluxusnější jachty z celého světa.

Alghero - Centro Storico

Krásné městečko s historickým centrem určitě stojí za prohlídku.
Neptunova jeskyně (Grotta di Nettuno) – Do jeskyně je možné dostat se dvěma způsoby. Autem do mysu Capo Caccia nebo po vodě lodí z přístavu Alghero. Pokud zvolíte první variantu (auto) budete muset ještě zdolat "nádherných" 656 schodů s kouzelnými vyhlídkami, protože jeskyně je na úrovni mořské hladiny.

Bosa - rybářské městečko

Už jen samotná cesta  po pobřeží, z Alghera do Bosy skýtá nádherné zážitky z vyhlídek na divoké moře (50km jižně z Alghera).
Působivé uličky tohoto poklidného a malebného městečka podél řeky - rybářské loďky, nábřeží a také sympaticky vyhlížející hrad Castello dei Malaspina z roku 1112 stojí za zhlédnutí.

Silanus - Nurag Santa Sabina

Nurag Santa Sabina najdete u městečka Silanus v provincii Nuoro (z městečka Bosa 45km východně) vedle stejnojmenného byzantského kostela. Celý komplex se kromě nuragu sestává z pozůstatků neolitické vesnice, hrobky obrů a posvátné studny.
Z jednoho konce ostrova na druhý tyto kamenné pevnosti hlídají původní obchodní cesty a pastviny, dohlížejí na města a vesnice. Jde o krásné, magické, kamenné stavby dosahující výšky až 20m.

Pohádkové městečko Castel Sardo

Castelsardo je půvabné městečko umístěné ve skále, se zbytky původních městských hradeb a samotným hradem z 12. století. Nachází se v severní části ostrova v blízkosti známého letoviska Costa Paradiso. Je velmi zajímavým a vyhledávaným cílem našich klientů.

Výlet do vnitrozemí přes hory a kopce do města Pattada a Bitti

Pattada je vyhlášena svými manufakturami na ruční výrobu nožů z velmi kvalitní oceli a rohoviny. Opravdové skvosty lze zakoupit přímo u kovářů.