+420 603 347 751     +420 603 452 370     +39 334 159 17 43     info@ostrov-sardinie.cz

Letoviska

Coda Cavallo

Capo Coda Cavallo je žulový mys nacházející se v severovýchodní části Sardinie, v historickém regionu Gallura. Vybíhá do Tyrhénského moře jižně od Olbijského zálivu. Celý poloostrov je součástí chráněné mořské oblasti Tavolara - Punta Coda Cavallo a vyznačuje se řadou zátok s písečnými plážemi a útesy pokrytými bujnou středomořskou vegetací. Vápencové stěny ostrova Tavolara spolu s ostrovem Molara a ostrůvkem Proratora v severní části zátoky Coda Cavallo vytvářejí přírodní scenerii nebývalé krásy. Oblast je turisticky rozvinutá a chlubí se známými plážemi jako Brandinchi, Salina Bamba, Baia Salinedda, Cala Coda Cavallo, či Cala Suaraccia.

Poloostrůvek Coda Cavallo směřuje k dominantě severní Sardinie – nádhernému skalnatému ostrovu TAVOLARA. Lokalita Coda Cavallo je letním "domovem" rodin z bohatšího severu Itálie, kteří zde vlastní své krásné objekty a luxusní jachty. Všude naleznete profesionálně udržované zahrady, plné tropických rostlin, díky poloostrovu hned několik úžasných pláží s bílým pískem a dokonale čistým mořem, s pozvolnými vstupy.

Najdete zde restaurace, menší obchody, lékárnu i bary, které jsou v okruhu 300 m od našich objektů. Na náměstíčku je též k dispozici wi-fi.

Puntaldia

Puntaldia je poloostrov ležící 4 km severně od městečka San Teodoro a jižně od mysu Capo Coda Cavallo. Vyznačuje se dokonale upravenými zahradami dodávajícími tomuto letovisku svěžest i v horkém létě. Ubytování se rozkládá okolo romantického centra s obchůdky, restauracemi a kavárnami i dalším večerním vyžitím. Menší přístav, kde kotví luxusní jachty místních rezidentů, golfové hřiště, tenisové kurty, potápěčské centrum, půjčovny surfů, jachet či člunů jsou důležitými atributy pro trávení dovolené, jež uspokojí i náročné.

V hlavní sezoně je pro naše hosty k dispozici společný bazén.

San Teodoro

San Teodoro je městečko přímo na severovýchodním pobřeží ostrova, ležící jižně od Olbie. Jeho jméno se obvykle vyslovuje jedním dechem spolu s pláží La Cinta, jež je díky překrásně bělostnému písku bezpochyby jednou z nejznámějších na Sardinii. Zajímavostí jsou zde brakické laguny s typickou vegetací a koloniemi plameňáků, které můžete spatřit na organizovaných výletech lodí nebo vznášedle.

Blízké hory nejenže přispívají k zajímavé členitosti pobřeží, ale též udržují v oblasti velmi příjemné klima i v horkých letních měsících. I proto se městečko rozrůstá díky výstavbě turistických apartmánových vilek, dostavuje se nový turisticko-rybářský přístav, nechybí ani spousta denní i noční zábavy, trhy, či řada zajímavých restaurací a barů.

Budoni - Tanaunella

Tanaunella leží 30 km jihovýchodně od Olbie v blízkosti několika malých zátok, fascinujících skal a dlouhých nedotčených pláží s velmi jemným bílým pískem. Budoni se stává významným turistickým centrem, díky velmi dobře organizovaným službám. Zajímavostí jsou brakické laguny s typickou vegetací a koloniemi plameňáků. Mezi řadou zdejších archeologických památek vyniká několik nuraghů. Objevte však i zdejší krásné typické staré vesnice či si vyjeďte z nedalekého přístavu Ottiolu na plavbu k některé z nádherných zátok tohoto úseku pobřeží.

Punta Molara

Je výběžek nad mořem, s kouzelnými výhledy na ostrovy Tavolara a Molara. Samotná lokalita je spíše klidným prostředím plným zeleně a žulových masivů, kde strávíte dovolenou v komfortu a pohodě. Poblíž se nachází vesnice Monte Petrosu, známé letovisko San Teodoro je vzdáleno asi 6 km

Porto San Paolo

Městečko Porto San Paolo se rozkládá na severovýchodním pobřeží Sardinie, asi 15 km jižně od města Olbia. Dříve bylo rybářskou vesničkou, ze které se potupně stalo příjemné letovisko poskytující návštěvníkům veškeré služby. Naše objekty nabízí krásný výhled na pláž a ostrov Tavolara, kam z přístavu pravidelně vyplouvají výletní lodě. Zdejší pláže jsou písečné s pozvolným vstupem do vody. Mezi nejznámější patří pláž San Paolo, Don Diego, Costa Corallina.

Stintino – Capo Falcone

Malebné letovisko Stintino se nachází na severozápadě Sardinie v provincii Sassari, nedaleko mysu Capo Falcone. Vzdálenost od města Alghero je cca 45 km. Za návštěvu stojí nedaleký ostrůvek Asinara, který je národním parkem a kde můžete vidět tropické rostliny a květiny, potkat mnoho druhů zvířat včetně malých bílých oslíků, podle kterých má ostrov jméno.

Zdejší pláž La Pelosa s jemným bílým pískem patří mezi ty nejkrásnější pláže Sardinie. Výběžek Capo Falcone je zajímavý tím, že z jedné strany jsou skalní útesy a z druhé zmiňovaná pláž. Mezi místními se nazývá „DUE MARE“. Vyzkoušíte zde různé vodní sporty (paddleboardy, motorové čluny, kajaky, katamarán). Dominantou je malý ostrůvek se strážní věží Torre Pelosa ze šestnáctého století.